KONST / Litografier / Litografier 11698066
*
nr 1169 8066
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Litografier, 3 st,
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 mars 2018
kl 18:11:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/3 04:14:07
1
500 kr
19/3 12:14:58
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lars norrman litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1022 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, badar..//
Aktuellt bud: 6.800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:53
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
nr 1169 8066
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Litografier, 3 st,
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/3 04:14:07 | 1 | 500 kr |
19/3 12:14:58 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lars norrman litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1022 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, badar..//
Aktuellt bud: 6.800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:53